AVENE CLEANANCE GEL

Avene Cleanance Gel

Avene Cleanance Gel

      Thermale Avene Cleanance Gel yağlı ve akneli ciltler için sabun içermeyen bir temizleme jeli. Özellikle genç ve problemli ciltlere sahip olan kızlarımız için harika bir ürün. Termal su oranı yüksek olduğu için ciltte kesinlikle kuruma ve pullanmaya sebep olmuyor. Cildi yağdan arındırırken, diğer yandan da sebum salgısının düzene girmesini sağlayıp, cildi tedavi ediyor. Minimum alerji riski ile üretilmiş olması alerjik ciltler için de kullanımını sağlıyor.

      Kullanımı oldukça basit, jel kıvamındaki ürünü yüzünüz nemliyken fındık büyüklüğünde bir miktar elinize sıkın ve yüzünüzde köpürtün. Bol suyla durulayın. Genç ciltler sabah-akşam kullanabilir. 25 yaşından sonrası için günde bir defa kullanılabilir.

avene-kullanma-talimati

      Ben bu ürünle 4 sene öncesinde bir dermatolog aracılığıyla, dünya kadar yanlış ürün kullandıktan sonra sivilcelerle başım fena halde dertteyken tanışmıştım. Cildimin delik deşik olmamasını bu ürüne borçluyum diyebilirim. Bildiğiniz üzere yediğimiz yağlı yiyecekler, makyaj ve kirden kaynaklı hepimize zaman zaman sivilceler uğramakta. Yaş oldu 28 fakat sivilceler her uğradığında kullandığım ürünler arasında yer almakta. Düzenli kullanımda yeni sivilce oluşumunu engelledi, var olan sivilcelerin iyileşmesini hızlandırdı. Makyaj öncesinde cildimi Avene Cleanance Gel ile temizleyip, nemlendirici ve fondöteni öyle uyguladığımda, yağlı cildimdeki parlamayı neredeyse yok ediyor. Ben bu üründe cildimin gerçekten nefes aldığını ve derinlemesine temizlendiğini hissediyorum. Kısacası ben üründen beklentimi yıllardır karşılıyorum.

Fiyatı: 30-40TL arası.

      Fiyatı ilk etapta pahalı gibi gelse de, ürün  fındık büyüklüğünde kullanıldığından  dolayı 6 ay da bittiğini söyleyebilirim. Daha bitmeden yenisini aldığım, hatta indirimde bulduğumda sık sık stokladığım bir ürün.

      Göz çevresine temastan kaçınınız.

Sevgilerimle…

Leave a Reply