DUBAİ’de 2.GÜNÜMÜZ…

dubai-jumaeirah-beach

Jumeirah Beach

      Dubai’de ikinci günümüz, olabildiğince erken uyanıyoruz. Gezilecek çok yer var. Merak içerisindeyim. Otel de açık büfe bir kahvaltıdan sonra (Kişi başı 40 Dinar) Dubai de denize girmek ve gündüz gözüyle palmiye şeklinde yapılmış sahili görmek için Palm Jumeirah’a gidiyoruz. Havuzu denize sıfır, karşıda Dubai’nin sembolü gökdelenler ve turkuaz deniziyle Ocean Otel’i tercih ediyoruz (Kişi başı 300 Dinar). Otel çok güzeldi kızlar ya… Deniz bir harika. Deniz suyu her ne kadar sıcak olsa da, temizliği ve turkuaz rengi göz doldurucu. Deniz suyu sıcak diye herkes havuzu tercih etse de, Dubai’ye gelip de denizini test etmesem olmazdı.

ocean-otel

The Palm-Jumeirah Beach

      Havuzda bize bakan gözler eşliğinde biz uzun uzuuun denizde yüzüyoruz. Serinlemek içinde denizden sonra havuza giriyoruz. Özel olarak soğutulduğu için azıcık donduk ama havuzdan denizi, manzarayı izlemek güzeldi. Vakit kaybetmemek için öğle yemeğimizi burada yedikten sonra Madinat Khalifa’ya geçiyoruz.

dubai-ocean-beach

Ocean Beach

       Bizim kapalı çarşıyı andıran, aynı zamanda gondollarla gezilen, etrafında deniz bulunan bir yer. Bol bol hediyelik eşya alıp, çıkışta yürüyüş yapıp Burj El Arab’ın önünde fotoğraflar çektirip, doğruca en merak ettiğim yerlerden biri olan Burj Khalifa’ya yol alıyoruz.

burj-arab

Burj Al Arab

      Dünyanın en yüksek binası özelliğini elinde bulunduran Burj Khalifa’ya gitmeden 1 hafta öncesinde mutlaka rezervasyon yaptırınız. Başka türlü yer bulmak neredeyse imkansız. Burj Khalifa 828 metre uzunluğunda ve 161 katlı bir yapı.

burj-khalifa

       Burj Khalifa’nın 124.katı turistik gözlem için ayrılmış durumda. 15 dakikası 150 Dinar. Biz sadece 15 dakika için bu parayı vermnektense, bir alt katında 123.katta bulunan AT. Mosphere adlı bar da yer ayırttık. Hem tüm manzaraya sahip, hem de oturup içkinizi yudumlayacağınız şık bir mekan. Şık bir mekan demişken, şık giyinmenizde fayda var, yoksa girişte sıkıntı yaşayabilirsiniz. Biz kişi başı 150 Dinar vermek yerine sadece yediğimiz, içtiğimiz şeylerin ücretini ödedik ve 2 saate yakın kaldık. Kişi başı 170 dinar ödedik. Manzarası güzel, ışıl ışıl bir ülke. Ama her yer mimari harikası, tek bir doğal güzelliği yok. 2. Günün vermiş olduğu yorgunlukla, Palm Jumeirah’da daha sakin bir gece geçirip, otelimize dönüyoruz. Ertesi gün Abu Dhabi’ye gitmek için yola çıkıcaz. Abu Dhabi yazımı okumak için lütfen tıklayın…

madinat-khalifa

Madinat Khalifa

Sevgilerimle…

Leave a Reply