DUBAI’ye GİDİYORUZ…

Kurban Bayramı tatilini geçirmek için, biz bu kez şatafatın merkezi Dubai’ye gidiyoruz… Dubai’ye gidilebilecek en iyi aylar Eylül’den sonra başlıyor. Biz Katar’dan Dubai’ye geçmek için Qatar Airways Hava yollarını tercih ettik. Katar-Dubai arası uçuş süresi 1 saat. Siz Türkiye’den Dubai’ye gitmek için bir çok hava yolu şirketini tercih edebilirsiniz. Türkiye-Dubai arası uçuş süresi 4 saattir.

Sıcak ve kurak bir iklime sahip olması dolayısı ile sabah 8’de Dubai International havalimanına iner inmez sıcakla tanışıyoruz. Ama şunu söylemeliyim ki, bizim şansımıza hava gayet güzeldi. 4 günlük bir gezi için plan yaptığımızdan, metro veya taksi kullanarak vakit kaybetmemek için hava limanından araba kiraladık.4 günlük gezinin 2 günü Dubai, 2 günü Abu Dhabi olarak belirledik. En baştan söylemeliyim ki, alışverişte kendini kaybedenlerden değilseniz, bu süre gayet yeterli.

dubai-marina

Dubai

      

      

      Hava limanından merkeze doğru yol güzergahımız üzerinde olan Mall Of The Emirates alışveriş merkezinden başlıyoruz. Dubai’nin en büyük ve en çok dünya markalarını barındıran alışveriş merkezi. Daha yoldayken kocaman, mimari harikası binalar bizi hayretler içerisinde bıraktı. Ben Emirates de alışveriş ile hiç vakit kaybetmiyorum. Hızlı tüketim ürünlerinden bir şeyler alıp yiyoruz, diğer taraftan da alışveriş merkezini geziyoruz. Kaybolmamak için de sık sık tabelalara bakıyoruz 🙂  Alışveriş merkezinin içinde kocaman bir yapay kayak merkezi mevcut. Burada Ski Dubai’de bir mola veriyoruz. Çok uğraşsam, çabalasam da ben bir yerimi kırarım korkusuyla, kayak yapmayı başaramadım.

dubai-mall-aquarium

Dubai Mall-Aquarium

      İkinci durağımız Dubai Mall. Burayı ziyaret sebebimiz tabi ki aquarium. Devasa büyüklükte ve içinde bin bir çeşit balık bulunduran bir akvaryuma sahip. Alışveriş merkezinde birkaç kez kaybolup, mimarisini inceledikten sonra Akvaryumu buluyoruz ve kişi başı 100 dirhem karşılığı akvaryum içindeki turu satın alıyoruz. Ben akvaryum tünelinden geçerken daha 1 saatimi harcadım. Rengarenk balıklar, köpek balıkları, kaplan desenli vantuslar beni kendilerine hayran bıraktı. Sonrasında üst kata çıkıp, akvaryumun üstünde küçük bir bot gezintisi yapıp, turu sonlandırıyoruz. Siz isterseniz, belli bir ücret karşılığı balıklarla yüzmek için dalış da yapabilirsiniz.

dubai-marina

Dubai Marina

      Biraz dinlenmek ve keyif yapmak için, Dubai Marina’ya geçiyoruz. Marina gökdelenler arasında, güzel bir sahil de yan yana mekanlarla dolu, dinlenmek için güzel bir seçim. Burada yediğimiz yemekten hiç memnun kalmadık ve doymadık. Ama manzara karşısında gözümüz doydu diyebilirim.

Ibn Battuta

Ibn Battuta

      Dubai’de konaklama tercihimizi Mövenpick Ibn Battuta Gate Otel’de yaptık. Günlük kişi başı, 150 Dinar’dı. Daha ucuza da otel bulmak mümkün. Konaklama ücreti burada sanılandan daha ucuz. Otelin otobana yakınlığı nedeniyle biz burada hiç trafik sorunu yaşamadık. Otel ve odamız bir harikaydı. Her ne kadar otelde çok vakit geçiremesek de, otelin tam karşısında, kii benim için Dubai’nin en güzel alışveriş merkezi, Ibn Battuta Mall  buradaydı. Otele yerleşip hemen İbn-i Batuta’ya geçiyoruz. Alışveriş merkezi neden mi güzeldi, tüm ülke motifleri işlenmişti çünkü. Resimlerden de anlayacağınız gibi işçilik mükemmel. Ayrıca çok ucuza alabileceğiniz, hediyelik eşyalar mevcut. Kendimi şımartıyorum, alışveriş yapıyorum vee bir ön yargımı daha kırıyorum. Bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine, Fillipino Pizzaya gidiyoruz. Tüm gün lezzet almadığımız yiyecekler yediğimizi düşünürseniz nasıl açız, tahmin edersiniz. Bir Lazanya yiyoruz, yok böyle bir şey. Enfes… Ben ki yıllardır, Lazanya’yı altı üstü makarna, ne farkı var diye düşürüm. Bittim bu tada… Adamlar yapmışlar. Yanına menüden birkaç farklı şey seçiyoruz. Gayet lezzetli bir akşam yemeği yiyoruz. Yemekten sonra çıktığımız da hava çok güzeldi. Arabamıza atlayıp gecelere akıyoruz. Palm’da ve Marina da olan tüm mekanlar nezih. Gelen kesim Avrupalı turist. Eğlenceli bir gece geçiyoruz. Bu arada fiyatlarda uygun. 1 meyveli kokteyl 20 Dinar civarında. Gidecek olanlara şimdiden bool eğlenceler 🙂 Dubai’de 2. Günümüz için tıklayın…

Sevgilerimle…

Ibn Battuta Mall

Ibn Battuta Mall

 

dubai-marina-gece-hayati

Dubai Marina-Gece

 

dubai-aquarium

Dubai Mall Aquarium-Köpek balıkları

 

dubai-mall-kopekbaligi

Dubai Mall Aquarium

 

dubai-mall-aquarium-kopek

Dubai Mall Aquarium-Bot gezintisi

 

dubai-mall-timsah

 

Leave a Reply