YUNAN ADALARI TURUMUZ – RODOS – MYKONOS – SANTORINI Part-3

      İkinci durağımız Mykonos… Tam da resimlerde gördüğümüz gibi. Bembeyaz evleri, kırmızıya boyalı kapıları, mavi kubbeli kiliseleri ve daracık sokaklarıyla… Gemiden indiğimizde bizi merkeze götürmek için bir transfer bekliyor. 10 dakika içinde merkeze ulaşıyoruz. Gece saat 4,00’a kadar burada olacağımız için daha fazla zamanımız var. Çok rüzgarlı bir ada… Uçuşan şapkalarımız, yüzümüze yapışan saçlarımızla uğraşarak, elimizde fotoğraf makineleriyle sahilden ilerliyoruz. Sahilden yürüdüğümüzde direkt olarak o mavi kubbeli Mykonos’un simgelerinden olan kilisenin önüne geliyoruz. En sondaki sokaktan daldığımızda daracık sokaklara ulaşıp,  kayboluyoruz. Bu bembeyaz, mavi ve kırmızı kubbeli evler gerçekten dikkat çekici. Hemen biraz yukarıda bulunan değirmenlere ulaşıp birkaç fotoğraf çekip, kaçıyoruz. Rüzgardan uçmamak için… Sokakların dar olması bu sebepten çok iyi, dolaşırken rüzgardan etkilenmiyorsunuz. Rüzgardan ve korsanlardan korunmak için labirent gibi yapılmış tüm sokaklarına girip, çıkıyoruz. Mykonos sembolü evlerinden ve yel değirmenlerinden oluşan  hediyelik eşyalardan alıyorum evime.

mykonos-nikos-taverna

Mykonos-Niko’s Taverna

      Yemek yemek için küçük bir mola veriyoruz. Tercihimizi Niko’s’tan yana kullanıyoruz. Biz tüm adalarda mutlaka kurutulmuş ahtapot ve kalamar yedik. Sizde öğle yada akşam yemeklerinde tercih edebilirsiniz (2 kişi ortama 150 Euro). Güzel bir balık sofrası ardından Paradise Beach’e gitmek için transferden indiğimiz yere geri dönüyoruz. Burada gitmek istediğiniz tüm beachlerin ücretli servisleri var. 15 dakikalık bir bekleyişten sonra araca binip Paradice Beach’e ulaşıyoruz. Eğlence üst seviyede, deniz turkuaz… Beach partiler öğleden sonra 15,00 gibi başlayıp sabahın ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Beachlere giriş ücretsiz, şezlong ve şemsiye için ücret ödüyorsunuz. Şezlong ve kasa için pazarlık yapıp yerleşiyoruz (20 Euro). Tüm Yunan adalarında sıkı bir pazarlıkçı olmayı unutmayın. İnanın yarı fiyatına anlaşıyorsunuz. Biz deniz suyunun soğuk olmasından denizin tadını çıkaramadık, ama deli gibi dans ettik.

tropicana-eglence

Mykonos-Tropicana Beach

      Beachler yan yana ve birbirine yakın olduğu için yürüyerek yada transferlerle diğer beachlere geçebilirsiniz. Buradan transferle Tropical beach’e geçiyoruz. Burada da deniz çok soğuktu ama dans etmeye devam ettik. Sağınızda solunuzda sevişen çiftler, el ele dolaşan gayler görmeniz çok olası. Mykonos’a ‘Günahlar Adası’ dendiğini unutmayınız…  

mykonos-yel-degirmenleri

Mykonos Yel Değirmenleri

      Biz gece yarısına kadar beachler de eğlendik. Sonrasında transferle merkeze inip bir kaç cluba girdik. Fakat girmemizle çıkmamız bir oldu. Fazla kalabalık. İnsanlarla sırt sırta duruyorsunuz, dans etmeniz yada içkinizi içmeniz bile zor.Kalan zamanımızda gemimiz sabah 4 de kalkacağı için, bir tavernada yemekler yedik, mezeler eşliğinde uzo’muzu içtik. Sabah 3 de gemimize giden son transferle gemiye döndük. Devam ederek Mykonos’a ait diğer fotoğrafları görebilirsiniz.

Yunan Adaları turumuz Part-4 için Tık Tık…

Sevgilerimle…

mykonos-salparo

Güneşte kurutulmuş ahpotu bir harika

 

yel-degirmenleri-gece

Yel Değirmenleri gece de ayrı güzel değil mi…

 

mykonos-geceleri

Şu manzara için içilmez mi?

 

mykonos

Ben bu evlere bayıldım!

Leave a Reply